הידרותרפיה לכלבים כטיפול מונע


הידרותרפיה לכלבים כטיפול מונע

חשוב לשמור על הכלבים שלנו בריאים וחזקים

במרכז פידו אנו מציעים טיפול ושיקום באמצעות הידרותרפיה לכלבים מכל הגזעים והגדלים, אך אנו מאמינים שהטיפול הנכון ביותר הוא זה שנעשה לפני שהכלבים שלנו סובלים מבעיה מסויימת.

מה זה אומר?
כמו שחיסון נגד כלבת, מזון איכותי, אמפולה נגד פרעושים, ומשמעת קלה הם אמצעי מניעה בכדי לשמור על הכלבים שלנו בריאים ושמחים, גם נושא הכושר הגופני הוא חשוב – אך לעיתים אנו שוכחים אותו.
עם הזמן, הכלבים שלנו הולכים ונעשים מבוגרים יותר, ולא תמיד אנו עוצרים להעריך את מצבם ולשאול את עצמנו האם כדאי לשנות משהו באורח חייהם.
בדיוק כמו אצל בני אדם, גוף הכלב עובר שינוים תמיד. לצערנו, שינוים אלו הם לא תמיד חיוביים.
לדוגמא, הוכח כי בערך 90% מהכלבים הקשישים סובלים במידת מה מארתריטיס (דלקת פרקים), מחלה הגורמת לכאבים ואפילו נכות במצבים חמורים. 90%! כמו רוב המחלות הניווניות, ארתריטיס יכולה להופיע בכל גיל. היא מתחילה ככאב מתון במפרקים, המתבטא בחולשה כללית, חוסר רצון לשחק/לרוץ וצליעות, והולכת ומחמירה לאורך השנים. כ20% מהכלבים מתבגרים ובוגרים כבר מראים סימנים של ארתריטיס.

אז מה אפשר לעשות בנידון?
ניתן למנוע התפתחות והתדרדרות של ארתריטיס ומחלות דומות באמצעות טיפולים מונעים.
הידרותרפיה תורמת לחיזוק שרירים והגברת טווח תנועה במפרקים, וגם שומרת על כושר גופני ומשקל תקין – בדיוק מה שצריך כדי למנוע ארתריטיס ומחלות דומות.
זה נכון שפעילות רגילה כגון ריצה ומשחק היא גם דרך מועילה ונכונה לחזק את הכלבים שלנו ולשמור על גוף בריא, אך חשוב לזכור כי שחיקת מפרקים נגרמת בעיקר על ידי פעילות יתר על הקרקע, עקב משקל הגוף המכביד.
בשילוב עם פעילות רגילה, הידרותרפיה מציעה פתרון יעיל ובטוח לכושר וחיזוק שרירים.
היתרונות של הידרותרפיה הופכות אותה לטיפול מונע מעולה, וגם טיפול שיקומי לאחר אבחון כדי למנוע התדרדרות ולהקל על תופעות מכבידות.
ככל שניהיה קשובים יותר לכלבים שלנו, נדע טוב יותר לקרוא את הסימנים ולהקל על הכלבים שלנו לעת זקנה. כמו כן, אם נקפיד לשמור עליהם בריאים וחזקים נוכל למנוע בעיות עתידיות שעלולות להכביד על הכלבים שלנו וגם עלינו.


הידרותרפיה לכלבים למניעה