אודות פידו - FIDO

הידרותרפיה לכלבים

אודות פידו – המרכז להידרותרפיה ובריאות הכלב

אודות פידו – המרכז להידרותרפיה ובריאות הכלב הינו מרכז המתמחה בטיפול ושיקום כלבים באמצעות הידרותרפיה לכלבים. המרכז הוקם ב2015 על ידי בוני שאול, הידרותרפיסטית מוסמכת וטכנאית וטרינרית בעלת ניסיון בטיפול בבעלי חיים של מעל ל14 שנים.

המרכז הוקם בכדי לשפר את חייו של הכלב ובעליו, מתוך דגש על טיפול מסור ויעיל.המרכז ממוקם בלב תל אביב, כאשר הוא המרכז להידרותרפיה לכלבים הראשון ויחיד מסוגו בתל אביב.
במרכז מצוייד במיטב הציוד השיקומי, הליכון מים יעודי לטיפול בבעלי חיים, בציוד מלא לטיפולי הידרותרפיה לכלבים ופיזיותרפיה לכלבים.

הטיפולים מתבצעים באופן מבוקר, כאשר כל טיפול מותאם אישית למצבו הרפואי של הכלב.
אנו מציעים טיפולים לשיקום כלבים, מניעה וכושר גופני לכלבים מכל הגזעים והגדלים באהבה.

אם הגעתם לפה, סימן שאתם אנשים עם לב רחב ועוד לפני שהכרנו, אני כבר מחבבת אתכם.

אתם תוהים למה? התשובה היא מאוד פשוטה – אתם מגדלים כלב.

כל מי שמגדל כלב יודע כמה משאבים זה מצריך מאיתנו – זמן, כסף, אנרגיות, אחריות, ובאותה נשימה התמורה שאנחנו מקבלים גדולה פי כמה.

אני בוני, הידרוטרפיסטית לכלבים ולפני שאני אוהבת כלבים, אני אוהבת בני אדם.

זו אמירה שהיא קצת פחות פופולארית למי שמטפלת בבעלי חיים, אבל שמתי לב שכיום המון וטרינרים או באופן כללי אנשים שעוסקים בתחום הטיפולי בבעלי חיים, קצת שוכחים שעומדים לפניהם גם אנשים מבוהלים ומפוחדים בדיוק אם לא יותר מבעל החיים שלהם, וגם אליהם צריך להתייחס. גם אתם זקוקים להרגעה כשאתם מגיעים מודאגים לבריאות הכלב שלכם, ובשביל זה אני פה.

אז איך התחיל סיפור האהבה שלי עם חיות? גדלתי בארצות הברית בחווה מלאה בסוסים, כבשים, כלבים חתולים ובעצם מה לא. ואפשר לומר שבמקום לטפל באחים הקטנים שלי, טיפלתי בחיות שלי.
כשהייתי בת 10 הייתה לי כלבה שנפגעה ע"י מכונית ושברה את כל האגן שלה, היא הייתה ישנה אצלי בחדר והייתה עושה על עצמה צרכים וממש שיקמתי אותה. זה הוא למעשה הזיכרון הראשון שלי בהקשר לטיפול בבע"ח.

בארה"ב למדתי להיות טכנאית וטרינרית ועבדתי בתפקיד זה כ-4 שנים.
כשעליתי לארץ עבדתי במרפאות וטרינריות וניהלתי אותן עד שהחלטתי שאני רוצה לתת יותר. החלטתי לטוס לאנגליה וללמוד הידרותרפיה לכלבים, פיזיותרפיה לכלבים ושיקום כלבים, חזרתי והמשכתי לעבוד במרפאה ובו זמנית פתחתי את הקליניקה שלי בשנת 2015.

התחלנו אני ובעלי לבנות את המקום ב4 ידיים עם מעט מאוד כסף והרבה מאוד רצון ותעוזה.
אני הייתי בין הראשונות בארץ שהביאה את תחום ההידרותרפיה לכלבים למודעות, עד אז אף אחד לא הכיר ולא ידע מה זה הידרותרפיה לכלבים ואפילו כשהלכתי לשווק את הקליניקה שלי במרפאות ולהציע את שירותיי, זלזלו בשיטה וחשבו שאני משוגעת, כלומר למה צריך אותי אם יש וטרינרים וטיפולים תרופתיים?

אז זהו, שההבדל בנינו הוא שאני מטפלת לטווח ארוך בשורש ולא מטפלת בתסמינים, בעיקר בבעיות כרוניות של בעיות מפרקים, בעיות אורטופדיות ונוירולוגיות, שיקום לאחר ניתוחים וכו'. כאשר אתם פונים אליי, אתם מספרים לי מה הבעיה של הכלב ומגיעים אלי לפגישה. אני עושה מן אבחנה קלה לכלב כשאני רואה כבר את הצילומים והסיכום הרפואי שלו. לכל כלב מגיעה התייחסות שונה, ואני יודעת להתאים את עצמי לצרכיו של הכלב שלכם. חלק מהטיפול הוא קודם כל להכיר את הכלב, לגרום לו לסמוך עליי ולתת לי בי אמון ולאחר מכן אנחנו מתחילים בפן הפיזי. תחילה נטפל בתרגילי פיזיותרפיה לכלבים, ובשלב מתקדם יותר הכלבים שלכם יהפכו לאצנים על הליכון מים בסביבה מבוקרת. נתרגל טווחי תנועה ונפנק אותם במסאג'ים רפואיים.

התחום בארץ עדיין לא מספיק מוכר ואני בין ארבעת המטפלות היחידות, ואנחנו עובדות בשיתוף פעולה מלא. לאחר וותק של שנים בעבודה עם בעלי חיים, רכשתי ניסיון עשיר וכלים פרקטיים מעבר לידע התיאורטי בלימודיי ולכן אני יודעת כיצד לטפל בכל סוגי הגזעים.
עד לאותו היום לא היה הידרותרפיה לכלבים בתל אביב

אני אשמח לעזור לכלב שלכם לחזור לתפקוד מלא ולרוץ אליכם בכל פעם כשאתם חוזרים הביתה!

בוני שאול – הידרותרפיסטית מוסמכת לטיפול בבעלי חיים (אנגליה) וטכנאית וטרינרית מוסמכת (ארה"ב) – מנהלת פידו, מרכז הידרותרפיה לכלבים.

הידרותרפיה לכלבים | FIDO
הידרותרפיה לכלבים FIDO

עוד אודות בוני שאול

בוני שאול (אשכנזי), אמא לעילאי והילל. מייסדת מרכז פידו להידרותרפיה לכלבים משנת 2015, לבוני נסיון רב בניהול מרפאות וטרינריות וכטכנאית וטרינריה מוסמכת בארצות הברית.

אז למי זה מתאים?

הידרותרפיה מתאימה לכלבים (וחיות מחמד) מכל הגדלים, גזעים, וגילאים אשר סובלים ממגוון בעיות רפואיות הכוללות:

כאבי פרקים (דלקות פרקים, דיספלזיה של מפרק הירך/מרפק).
ניוון שרירים, עקב פציעה, ניתוח, או הדרגתי – חיזוק ושימור.
עודף משקל/אובסיטי: ירידה במשקל בצורה הבטוחה ביותר, ללא חשש לפגיעה במפרקים.
מחלות נוירולוגיות: שיפור פרופריוספציה ותנועה.
כלבים היפראקטיבים: לעומת פעילות על הקרקע, שחייה היא בערך פי 3 יעילה בהוצאת מרץ לכלבים.
מניעה: לכלבים בריאים הידרותרפיה לכלבים מסייעת למונע פציעות בעזרת חיזוק השרירים ויציבות מוגברת.

Call Now Button