פיזיותרפיה לכלבים

פיזיותרפיה לכלבים במרכז פידו

פיזיותרפיה לכלבים – המקום המושלם לטיפול בכלבכם בהמון אהבה, הקשבה והתאמה אישית לצרכים.

מהי פיזיותרפיה ומה הקשר שלה לכלבים?

פיזיותרפיה הינה שיטת ושיקום בעקבות בעיות במערכת התנועה אצל כלבים.

השיטה עוזרת לשקם בצורה מהירה ויעילה את הבעיה האורתופדית, הנוירולוגית או הפיזיולוגית במערכת השרירים. שיטת הטיפול מתמקדת באורך ומשך התנועה התבעית של הגוף, בפילוסופיה פתולוגית שיקומית מלאה.

תורת הריפוי הזו, בפיזיותרפיה לכלבים עוזרת בתהליך השיקום הטבעי לפי הכיוונים הרצויים להחלמה מקסימלית. פיזיותרפיסטים כיום משולבים במאות סוגי מוסדות שיקומיים כחלק המקצועי בתהליך השיקום, פיזיותרפיסטים כמו לבני האדם, כך גם לכל בעלי החיים בעלי מפרקים ושרירים חשובה פיזיותרפיה במצבים הנדרשים לטיפול.

פיזיותרפיה הינה שיטת שיקום באמצאות תנועה והפעלת השרירים התומכים או הניזוקים אצל כלבים, בעבודה פיזית על הקרקע עם פיזיותרפיסט מיוחד לכלבים.

פיזיותרפיה לכלבים במרכז פידו.

המרכז פעיל משנת 2015 וכבר טיפל במאות כלבים עם בעיות אורתופדיות, ניווניות, ונוירולוגיות רבות, במרכז שיטות השיקום ישנו שילוב מובהק בין תירגולים על יבש של פיזיותרפיה וטיפולים על רטוב בהידרותרפיה. מרכז פידו מתמחה בהידרותרפיה, פיזיותרפיה ושיקום כלבים ויונקים קטנים.

אצלינו הכלבים מקבלים טיפול משולב של הידרותרפיה ופיזיותרפיה במינון הנכון לכל אחד משיטות הטיפול. בנוסף לתרגילים הנעשים על הקרקע ביחד עם הכלב, ישנם עזרים נוספים וכלים חיצוניים כגון "פיתת יציבות", שעוזרים לחזק את המערכות היציבה, השריש והעצבים. השילוב המושלם בין שתי השיטות, מביא לתוצאות מהירות יותר ויעילותן הוכחה כמהירה ביותר. החלמה מהירה מורידה את רמות הכאב והסבל וחוסכת סבל עתידי.

דיאטה ותזונה לכלבים

בואו לקבל את הטיפול המושלם

צרו איתנו קשר כבר עכשיו ונבנה לכם את תכנית הטיפול המושלמת.

פיזיותרפיה לכלבים - שיקום כלבים

פיזיותרפיה היא סוג של שיקום שמטרתו להיפטר מהכאב ולהחזיר את התנועה למטופל. זה גם סוג של טיפול בבני אדם, בעלי חיים וצמחים. ניתן להשתמש בפיזיותרפיה לכלבים כדי לעזור להם להתאושש מפציעות או מחלות. כלבים מסוימים עשויים להזדקק לפיזיותרפיה כדי לעזור להם להתאושש מדלקת פרקים או דיספלזיה בירך. בעבר, היה קשה לדעת לאיזה סוג של טיפול כלב זקוק, כי הם יכלו לתקשר רק באמצעות נביחות ויבבות. כיום, בעזרת כלבי פיזיותרפיה, אנו מסוגלים להבין את הצרכים שלהם ולעזור להם בצורה הוליסטית יותר. פיזיותרפיה לכלבים יכולה להתבצע בשיטות שונות כמו עיסוי, דיקור, הידרותרפיה ופעילות גופנית. כל שיטה חשובה בטיפול במצבים מסוימים. לדוגמה, עיסוי משמש להקלה על כאבים ומתח שרירים בעוד דיקור סיני משמש לטיפול בדלקת פרקים או כאבי פרקים. טיפולים אלו מועילים גם לבני אדם מכיוון שהם משחררים אנדורפינים שגורמים לנו להרגיש שמחים ורגועים.

כלבים אשר עברו חוויה טראומתית בגוף השלד או במערכת השרירים, לרוב יתקשו להשתקם ללא עזרה חיצונית. במקרים רבים כלבים שלא עשו תהליך נכון או בכלל של פיזיותרפיה או הידרותרפיה לכלבים, שיקום העצם והשריר לא היה נכון ויכולת התנועה נפגעה. הליך הטיפול ביחד עם תיפול תרופתי (אם צריך) מראה יעילות ומהירות בשיקום כלבים, כך מונע סבל רב מבעל החיים ומהבעלים. פיזיותרפיה לכלבים הוכיחה את עצמה כחשובה לא פחות מטיפול תרופתי או הליך כירורגי והיא בעצם חלק בלתי נפרד כיום מכל הליך רפואי הקשור במבנה העצם, השריר או המערכת הנוירולוגית.

הטיפול התומך מתאפשר בעזרת פיזיותרפיסט מוסמך בסביבה מבוקרת.

 1. אבחון הבעיה – בעזרת אורתופד מוסמך ובעזרת הצוות המקצועי של המרכז.

 2. קביעת משך וסוג הטיפול – כמות הטיפולים המשולבים ובאיזה כלים ושיטות נשתמש בשביל הכלב הספציפי.

 3. מעקב שיקומי – חיוויי השתפרות במצב הפיזיולוגי ויכולת התנועה של הכלב.

 4. תמיכה וליווי.

 5. מעקב וטיפול לשימור התוצאה במספר מצומצם יותר של טיפולים על פרק זמן ארוך יותר.

 • טיפולי פיזיותרפיה עוזרים למגוון גדול מאוד של מצבים רפואיים אצל כלבים.

 • כלבים עם בעיות רבות זקוקים לטיפול פיזיותראפי.

 • כלבים עם בעיות מפרקים, שרירים, בעיות נוירולוגיות, בעיות השמנה.

 • שיקום יציבתי, שיקום אונקולוגי, שיקום לב וריאות.

 • שיקום התפתחותי, שיקום מפגיעות ספורט, שיקום אורוגניטלי (בריחות שתן, בעיות מעיים).

 • כלבים הזקוקים לשיקום פיזיולוגי בעקבות תאונות, רביצת יתר, ניוון שרירים ועוד.

הטיפולים מתבצעים בסביבה מבוקרת על ידי מטפל מוסמך עם נסיון רב, הטיפול עצמו מתנהל בשני מישורים:

1. עבודה במרכז פידו עם המטפל.

2. עבודה בבית להשלמה וזירז השיקום (בהנחיית המרכז).

השיטה משלבת טיפולי תנועה עם תרגילים מגוונים המגרים את השריר ואת המפרק להחלמה מהירה יותר. ההליך משלב עזרים נוספים שמאפשרים לפציינט למתוח את היכולת הפיזית לרמה גבוהה יותר. אנחנו במרכז פידו מזמינים אתכם לייעוץ חינם בשיחת אבחון קצרה ומהירה. מאחלים לכם ולכלביכם בריאות איתנה, אהבה גדולה ואושר ניצחי.

אהבתם? שתפו!

מוגש באהבה ושירות לציבור. בוני שאול מרכז פידו להידרותרפיה לכלבים, נחלת בנימין 124 תל אביב.

Call Now Button